Jak anulować umowę o kredyt we frankach?

Jak anulować umowę o kredyt we frankach?

Jakiś czas temu kredyty we frankach stanowiły bardzo korzystną opcję, na którą zdecydowało się wiele osób. Niestety po 2015 roku znacznie wzrósł kurs tej waluty, co przyczyniło się również do zwiększenia rat. Czy możliwe jest jednak anulowanie umowy o kredyt we frankach, tak aby odzyskać sumy przekazane bankowi? Przeczytaj tekst, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat.

Kredyt we frankach – jak odzyskać pieniądze?

Podniesienie kursu franka było przyczyną wielu problemów dla tak zwanych frankowiczów. Na szczęście istnieje możliwość odzyskania wpłaconych sum i wiele osób z niej korzysta. Okazuje się, że umowy o kredyty we frankach często zawierają punkty niezgodne z prawem. Udowodnienie bankowi braku legalności zawartego porozumienia to sposób odzyskanie nadpłaconych rat. Oczywiście gwarancję powodzenia całego procesu zwiększa skorzystanie z usługi pomocy frankowiczom. Rzeszów to przykład miasta, gdzie można znaleźć zajmujących się tym specjalistów. Co ciekawe, zwrot poniesionych kosztów mogą uzyskać nie tylko osoby spłacające kredyt, ale również część tych, które już to zrobiły. Roszczenia się w końcu przedawniają, dlatego warto jak najszybciej podjąć współpracę ze specjalistami i ubiegać się o anulowanie umowy.

Pomoc frankowiczom – na czym ona polega?

Walka o anulowanie umowy o kredyt we frankach składa się z kilku ważnych etapów. Po pierwsze, konieczne jest wnikliwe przeanalizowane zawartego porozumienia w celu znalezienia punktów niezgodnych z prawem. Następnie niezbędne jest oszacowanie nadpłaconych rat i prawidłowe sformułowanie roszczeń. W tych działaniach pomóc mogą specjalistyczne firmy jak na przykład Podkarpackie Centrum Odszkodowań VERSUS. Wsparcie pełnomocnika jest ważne zarówno wtedy, gdy sprawa trafi do sądu, jak i na etapie przedsądowym. Aby podjęte działania były skuteczne, konieczna jest znajomość prawa, dlatego warto jak najszybciej podjąć współpracę ze specjalistą. Zwiększa to nie tylko gwarancję powodzenia całego procesu, ale czyni go także znacznie łatwiejszym dla frankowiczów. Zmiana kursu franka dla wielu osób wiązała się z ogromnym stresem i innymi problemami, warto zawalczyć zatem o to, aby zostały one częściowo wynagrodzone poprzez uzyskanie zwrotu nadpłaconych kwot.