Czym kierować się wybierając konto bankowe?

Czym kierować się wybierając konto bankowe?

To pytanie zadaje sobie wiele osób. Obecnie można znaleźć wiele różnych propozycji i ciężko się na cokolwiek zdecydować. Pojawia się stres i rozdrażnienie, bo proces, który miał zająć mało czasu, znacznie się wydłuża. Z pomocą poniższych wskazówek szybciej podejmiesz decyzję i będziesz wiedział, na co zwracać uwagę wybierając odpowiednie dla siebie konto bankowe.

Jakie są warunki prowadzenia konta bankowego i czy muszę za coś zapłacić?

Odpowiedź jest prosta – to zależy od banku. Zarządzając naszymi finansami, chcemy ograniczyć zbędne wydatki i jest to jak najbardziej zrozumiałe. Musisz jednak pamiętać, że każdy bank prowadzi inną politykę i jasno określa warunki, na jakich możesz założyć osobiste konto bankowe. Dlatego też, przy zapoznaniu się z ofertą, zwróć przede wszystkim uwagę na opłaty za:

  • Wydanie karty debetowej i jej obsługę. Otrzymanie karty zazwyczaj nie wiąże się z żadnymi kosztami. W większości przypadków nie musisz też płacić za korzystanie z niej – wystarczy transakcja na określoną kwotę lub odpowiednia ilość transakcji bezgotówkowych.
  • Opłatę za obsługę rachunku. Placówki oferują darmowe prowadzenie konta przy spełnieniu odpowiednich warunków, np.: na Twoje konto musi wpłynąć ustalona kwota przynajmniej raz w miesiącu. Dobrze jest mieć na uwagę ten podpunkt przy zapoznawaniu się z ofertą.
  • Ilość bankomatów i wpłatomatów obsługujących Twoje konto bankowe oraz opłaty za korzystanie z nich. Jeśli ważne jest dla Ciebie wygodne wypłacanie i wpłacanie środków, upewnij się, że w swojej okolicy będziesz mógł wygodnie z nich korzystać.

A jeśli chciałbym wziąć kredyt?

Nic nie stoi na przeszkodzie, a co więcej, posiadanie konta danym banku może znacznie ułatwić i przyspieszyć ten proces. Bez względu na to, czy zależy Ci na kredycie hipotecznym, gotówkowym, czy konsolidacyjnym, bank często oferuje lepsze warunki kredytowe, jeśli masz w nim swoje konto bankowe.

Dodatkowe korzyści przy zakładaniu konta bankowego

Pamiętaj, każdy bank oferuje coś innego. Zakładając konto bankowe, warto zwrócić też uwagę na zabezpieczenia przed kradzieżą, możliwość korzystania z aplikacji mobilnej i związanych z nią bonusów, czy możliwość ustalenia limitu wypłaty środków.

Zastanów się, czego tak naprawdę oczekujesz, chcąc założyć konto i jakie są Twoje potrzeby. Z pomocą powyższych wskazówek wiesz już, na co przede wszystkim zwrócić uwagę. Życzymy powodzenia, by proces ten był szybszy i przyjemniejszy.

załóż konto bankowe przez internet