Najlepsze techniki na szybką naukę języka

Najlepsze techniki na szybką naukę języka

Obecnie na rynku pracy co druga lepiej płatna oferta wymaga od potencjalnego kandydata znajomości języka angielskiego. Poziom oczekiwanej znajomości języka plasuje się zwykle pomiędzy B2 a C1 (gdzie C2 to poziom native). Jednak nauka języka jest czasochłonnym zajęciem, które zajmuje do kilku lat, a czasem nawet jeszcze dłużej. Tempo to zwykle jest zbyt wolne dla osób, które chcą wyróżnić się na rynku pracy lub szybko znaleźć dobrze płatną pracę. Powstaje zatem pytanie, jak szybko nauczyć się języka angielskiego? Prześledźmy możliwe strategie szybkiej nauki.

Co pomoże Ci z szybką nauką angielskiego?

Najlepszym i najszybszym rozwiązaniem jest zwiększenie intensywności kontaktu z językiem obcym, którego chcemy się nauczyć. Oznacza to nie tylko chodzenie na lekcje językowe, ale także oglądanie filmów po angielsku i czytanie anglojęzycznych treści. Tylko dzięki częstej ekspozycji na język obcy uda nam się przyspieszyć tempo nauki. Inaczej będziemy zdani na żmudne powtarzanie słówek i zasad gramatyki, a język jakiego się nauczymy i tak nie będzie żywy. Polecane jest także słuchanie anglojęzycznych podcastów i audycji radiowych.

Jeśli nie jesteś w stanie zrozumieć danego filmu, dodaj sobie do niego anglojęzyczne napisy. Również poleca się znalezienie partnera do konwersacji, innego niż nauczyciel. Chodzi o osobę, która nie mówi w Twoim natywnym języku, tak abyś nie mógł łatwo się przełączyć na polski. Kolejną polecaną metodą jest przyklejenie karteczek w domu na wszystkie przedmioty z ich angielskimi nazwami. Chodzi po prostu o to, aby jak najczęściej mieć styk z językiem angielskim.

Kwestia motywacji w nauce języka

Nauka języka jest trudna, więc kolejna odpowiedź na pytanie – jak szybko nauczyć się języka angielskiego – to pozostać zmotywowanym przez cały czas nauki. Tylko z wysoką motywacją uda Ci się codziennie wykonywać małe ćwiczenia językowe. Bez motywacji szybko opadniesz z sił i nie będziesz w stanie kontynuować nauki. Ważne jest, abyś wiedział po co to robisz, aby nie działać z przymusu.