Finanse w biznesie.

Finanse w biznesie.

Prowadzenie własnej działalności gospodarczej z perspektywy osób, którego tego nie robią jest czymś nad wyraz prostym i przyjemnym, a do tego ogromnie dochodowym. Tymczasem, dopiero kiedy ktoś zacznie tego rodzaju działania pozna prawdziwe wyzwania, jakie stają przez przedsiębiorcami. Trzeba bowiem pamiętać, że finanse i biznes to dwie nierozerwalne kwestie, których opanowanie jest źródłem prawdziwych sukcesów zawodowych.

 

Dopiero, kiedy poznamy podstawy prawidłowej gospodarki finansowej i kilka reguł dotyczących podaży i pobytu możliwym stanie się rzeczywiste realizowanie swojej wizji. Nie jest bowiem tak, że dla prowadzenia działalności gospodarczej wystarczy jedynie dobry pomysł i odrobinę zapału. Pomimo wielu zmian polepszających los przedsiębiorców w Polsce, to wciąż nie jest to zadanie proste, by prowadzić swoją działalność w naszym kraju. Liczba przepisów, które trzeba znać i umieć wykorzystać, często przekracza możliwości zwykłego zjadacza chleba.

 

Co za tym idzie, choć Polacy wykazują ogromną przedsiębiorczość, rzadko decydują się na zakładanie swoich firm z uwagi na obawy o komplikacje wynikające z gęstwiny przepisów. Oczywiście, można się tutaj ratować statystykami, które pokazują, że rośnie liczba rejestrowanych działalności gospodarczych. Jest to jednak bardzo często kwestia tego, że pracodawcy zamiast zatrudniania kogoś w oparciu o umowę o pracę wymuszą tak zwane samo zatrudnienie. Skutkiem tego jest rosnąca liczba założonych działalności gospodarczych, które jednak nie prowadzą w gruncie rzeczy działalności, a jedynie wykonują zadania zlecone przez pracodawcę.

 

Wszystko to razem sprawia, że pojęcie finansów w biznesie nabiera zupełnie nowego kształtu. Dzieje się tak nie tylko wskutek różnych poziomów dochodu, ale także poprzez fakt, że różne formy działalności gospodarczej są obarczone odmiennymi formami opodatkowania i co za tym idzie innymi formalnościami. Tym samym nie każda firma będzie działała w tym samym reżimie prawnym. To z kolei nakład na planowanie finansów osobne rozwiązania i obciążenia. Warto o tym pamiętać, szczególnie na początku prowadzenia działalności, kiedy pierwszy zapał może nieco przesłonić pewne prozaiczne kwestie związane z prowadzenie działalności gospodarczej.