Dorosłe życie.

Dorosłe życie.

Marzenia o dorosłości

Jednym z największych marzeń dużej części młodych ludzi jest dorosłość. Bardzo często stawiają oni dorosłość na równie z wolnością i niezależnością. W ich wyobraźni okres dorosłego życia to czas, w którym możemy samodzielnie podejmować decyzje i nie martwić się o opinię osób z zewnątrz. Szczególnie odcięcie się od rodziców wydaje im się atrakcyjnym aspektem starszego wieku. Nie zdają sobie oni jednak sprawy z tego, że dorosłość to czas pełen problemów i obowiązków. Bardzo często rzeczywistość, z którą musimy się zetknąć rozczarowuje nas, ponieważ kompletnie odbiega od naszych wyobrażeń.

Tysiące obowiązków

Wkraczając w dorosłość stajemy przed wieloma wyzwaniami, z którymi nie mieliśmy wcześniej do czynienia. Musimy znaleźć pracę, wynająć mieszkanie i samodzielnie utrzymywać się. Niestety bardzo często pieniądze, które udaje nam się zarobić wystarczają tylko na opłatę czynszu oraz podstawowe potrzeby takie jak żywność i środki chemiczne. Tylko niewielka część osób ma szansę naprawdę korzystać z życia dzięki zarobionym pieniądzom, bardzo często są to osoby, które ukończyły studia i zdobył dobrze płatne posady w dużych firmach. To właśnie aspekt finansów staje się pierwszym rozczarowaniem na drodze osób wkraczających w dorosłość. Oprócz codziennie wykonywanej pracy musimy również pamiętać o sprawach urzędowych takich jak rozliczenie podatkowe. Faktem jest, że zwrot za podatek, który raz w roku pojawia się na naszym koncie jest naprawdę miłym zaskoczeniem, jednak musimy pamiętać, że złożenie rozliczenia musimy zrobić samodzielnie, nieprawidłowe wypełnienie dokumentów może wiązać się z wieloma problemami. Jednak zwroty podatkowe i podobne sprawy są tylko niewielką częścią wyzwań, które stają na naszej drodze. Osoby dorosłe muszą bowiem samodzielnie zajmować się swoimi problemami zdrowotnymi – nie ma obok nas mamy, która zapisze nas na wizytę i opowie lekarzowi na co chorujemy. Musimy także zajmować się sprawami związanymi z posiadanymi pojazdami – płacić ubezpieczenia, załatwiać przeglądy. Na naszej głowie znajduje się naprawdę dużą ilość obowiązków, nie wspominając już o pracach w domu, które również musimy wykonać sami.

Spotkania z przyjaciółmi

Kolejnym rozczarowaniem, które może wprawić młodych ludzi w smutek są relacje międzyludzkie w okresie dorosłego życia. Niestety ze względu na pracę i obowiązki nie mamy zbyt dużej ilości czasu oraz energii na to, aby spotykać się z bliskimi na imprezy lub wspólne wyjazdy. Każdy z grupy przyjaciół pracować będzie w inne dni i w inne godziny, dlatego znalezienie wspólnego terminu graniczy niemal z cudem. Właśnie z tego względu warto korzystać z młodości i czasu, w którym mamy naprawdę dużo wolnego, a odpowiedzialność za nas ponoszą rodzice. Osoby, które czekają na dorosłe życie, aby zacząć spełniać marzenia mogą naprawdę się rozczarować. Według nas okres młodości jest najlepszym czasem w życiu każdego człowieka i naprawdę trzeba z niego korzystać jak najlepiej.