Pyszne jedzenie na wyciągnięcie ręki

Pyszne jedzenie na wyciągnięcie ręki

Każdy rok przynosi nam wiele okazji do świętowania: urodziny, imieniny, wesela czy inne uroczystości rodzinne takie jak chrzciny czy komunie. Każda z tych okazji jest dobra by uczcić ją pysznym rodzinnym obiadem. Nie zawsze jednak mamy czas i chęci na to by samodzielnie przygotowywać wszystkie potrawy szczególnie biorąc pod uwagę znaczną liczbę gości i inne obowiązki związane z organizacją przyjęcia. Niektórzy wprost przyznają, że nie lubią i nie umieją gotować. Najlepszym rozwiązaniem będzie wówczas skorzystanie z usług firmy cateringowej. To świetny pomysł dzięki któremu oszczędzamy czas i pieniądze a swoim gościom możemy zaproponować jedzenie na najwyższym poziomie.

Którą firmę wybrać

Na rynku możemy wybierać spośród licznych firm oferujących catering. Usługi przygotowania jedzenia z dostawą do domu możemy zamówić już nie tylko w największych miastach ale również małych miejscowościach. W czasie pandemii i lockdownu większość restauracji decyduje się na uruchomienie realizacji zleceń cateringowych dzięki czemu mają szansę na zysk i przetrwanie. Jest to również korzyścią dla klientów, którzy mogą cieszyć się pysznym jedzeniem w domowym zaciszu. Restauracji i firm cateringowych coraz więcej, pozostaje jednak pytanie którą wybrać aby uzyskać najlepszy możliwy efekt.
Tutaj z pomocą przychodzi nam Internet oraz popularne media społecznościowe: większość firm posiada własne strony internetowe czy profile na Facebooku lub instagramie. Możemy tam zapoznać się z ofertą danego przedsiębiorstwa, menu, kosztami usługi czy obejrzeć zdjęcia przygotowywanych potraw. Facebook to również doskonały sposób by zapoznać się z opiniami klientów już wcześniej korzystających z usług danej firmy cateringowej. Chcąc wybrać najlepszą ofertę, możemy również skorzystać z lokalnych mediów: zarówno tych tradycyjnych jak i elektronicznych.
Nieocenioną pomocą może być także nasza rodzina lub bliscy znajomi: coraz więcej osób decyduje się na skorzystanie z usług firm cateringowych dlatego też warto porozmawiać, popytać i skorzystać z podpowiedzi, gdzie można jedzenie zamówić a których lokali lepiej unikać.

Na co zwrócić uwagę

Na co powinniśmy zwrócić uwagę wybierając firmę, która przygotuje dla nas catering?

Pierwszym krokiem powinno być określenie, jaka kuchnia nas interesuje, na ile osób organizujemy spotkanie, w jakim terminie, czy wystarczy nam tylko jedzenie czy też kompleksowa usługa związana z jego podaniem i obsługą gości. Najczęściej na rodzinnych uroczystościach pojawiają się dania kuchni polskiej, czasem podane w bardziej nowoczesnej formie. Nie jest to oczywiście jedyna możliwość: wybierać możemy również spośród licznych kuchni z całego świata takich jak kuchnia chińska, włoska czy smaki nieco bardziej egzotyczne. Coraz więcej firm oferuje potrawy wegetariańskie i wegańskie wychodząc naprzeciw oczekiwaniom osób stosujących właśnie taką dietę.
Dobra firma cateringowa posiada własną stronę internetową i profile w mediach społecznościowych – dzisiaj to podstawa, dzięki temu może dotrzeć ze swoją ofertą do większej liczby klientów a oni mogą zapoznać się z możliwościami, jakie dane przedsiębiorstwo proponuje. Wybierając firmę, zwróćmy zatem uwagę na to, czy opublikowano menu wraz z cenami oraz czy nie ma jakichś dodatkowych kosztów (takich jak koszt dostawy, opakowań czy dodatkowe koszty obsługi gości). To bardzo ważne, żeby znać z góry koszt zamawianego jedzenia i później nie musieć liczyć się z dodatkowymi opłatami. Jeżeli mamy jakieś pytania, warto wcześniej skonsultować się z obsługą firmy telefonicznie lub e-mailowo.
Warto zwrócić uwagę na to, czy wybrana przez nas firma cateringowa posiada jakieś referencje lub opinie innych klientów oraz od jakiego czasu działa na rynku.
Dzięki temu unikniemy potencjalnych nieprzyjemności a organizowane przez nas przyjęcie będzie dla wszystkich gości miłym przeżyciem.