Elektryczne wózki dla niepełnosprawnych

Elektryczne wózki dla niepełnosprawnych

Wózki inwalidzkie napędzane siłą mięśni odchodzą już do lamusa i ustępują miejsca wózkom elektrycznym. Jeśli szukasz elektrycznego wózka inwalidzkiego, dowiedz się, jakie są rodzaje wózków i czym się cechują. 

Wózek inwalidzki elektryczny vs tradycyjny

Obecnie wózki elektryczne są o wiele chętniej wybierane niż tradycyjne wózki. Są znacznie wygodniejsze, zapewniają większy komfort, a do tego dają możliwość swobodnego poruszania się zarówno w domu, jak i w terenie. Warto wiedzieć, że na elektryczne wózki pokojowe czy terenowe można uzyskać dofinansowanie, dzięki czemu niemal każdy, kto dotąd poruszał się na tradycyjnym wózku może przesiąść się na wózek elektryczny.

Elektryczne wózki dla niepełnosprawnych- rodzaje

Najogólniej, wózki dzielą się na elektryczne wózki dla niepełnosprawnych w teren i pokojowe. Wózki w teren mają wytrzymałe i dostosowane do każdej powierzchni koła. Mają też bardzo solidną konstrukcję odporną na przeciążenia. W przypadku wózków elektrycznych pokojowych, cechą charakterystyczną jest duża zwrotność, pozwalająca na wygodną pracę nawet w niewielkich pomieszczeniach. Wózki pokojowe najczęściej mają możliwość regulowania siedziskiem, podnóżkami i podłokietnikami, dzięki czemu gwarantują pełen komfort. Ponadto, wózki dzieli się także na wózki dla dorosłych i dla dzieci. Wózki dla dorosłych dostosowują się do postawy pleców, co jest bardzo ważne szczególnie w przypadku przebywania w wózku przez większość dnia. Dostępne są wózki terenowo-pokojowe, które umożliwiają poruszanie się zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Elektryczne wózki dla niepełnosprawnych z windą sprawdzą się zarówno w przypadku osób niepełnosprawnych, jak i seniorów, którym z racji zaawansowanego wieku trudno jest swobodnie poruszać się po mieszkaniu. Elektryczne wózki z funkcją pionizacji sprawdzą się natomiast w przypadku osób obłożnie chorych.

elektryczny wózek inwalidzki dla dzieci

Elektryczne wózki inwalidzkie dla dzieci

Wózki inwalidzkie elektryczne dla dzieci są bardzo bezpieczne dzięki amortyzacji kół przeciwwrotnych, które bardzo stabilnie utrzymują pojazd we właściwej pozycji. Są bardzo łatwe w prowadzeniu, a używa się do tego zaledwie jednego joysticka. Wózki dla dzieci mogą być wyposażone w wiele udogodnień, w tym w zagłówki, które utrzymują kręgosłup w prawidłowej pozycji i zapobiegają niekontrolowanym odchyleniom głowy. Mogą posiadać także pasy, które zapobiegają wysunięciu się dziecka z wózka. Wózek inwalidzki elektryczny dla dziecka dopasowuje się do jego indywidualnych potrzeb, zapewniając dziecku maksimum mobilności. Więcej infomacji na www.prolifter.pl.