Zalety prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego

Zalety prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego

Jednym z częściej podejmowanych przez media, ale i samych zainteresowanych jest kwestia ubezpieczenia zdrowotnego. Osoby pracujące i mające umowę o pracę lub umowę zlecenie mają taką składkę opłacaną przez pracodawcę. W przypadku przedsiębiorców to oni sami mają obowiązek je opłacać. Jednak w przypadku osób niepodlegających takiemu obowiązkowi pojawia się dylemat płacić składki do ZUS-u lub też może zdecydować się na prywatne ubezpieczenie?

Ten drugi wariant zyskuje w ostatnim czasie i trudno się dziwić, ponieważ spada zaufanie do instytucji publiczny. Do tego na tyle cenimy swoje zdrowie, że nie chcemy stać w kolejkach do lekarza. To wszystko sprawia, że nawet osoby pracujące sięgają po ten wariant.

Zalety prywatny ubezpieczeń zdrowotnych

Już na wstępie wskazaliśmy, że Polacy coraz mniej wierzą w to, że pieniądze wpłacane do ZUS-u są przez nich potem dysponowane jako emerytura czy w tym przypadku dla służby zdrowia. Sama służba zdrowia również nie cieszy się dużym poważaniem i to nie tylko przez kolejki, ale i niski poziom świadczeń. Stąd też i tak chcąc udać się do specjalisty, zmuszeni jesteśmy dodatkowo płacić. Nie trudno się zatem domyślić, że taki stan rzeczy tylko podnosi poziom zainteresowania prywatnymi ubezpieczeniami. Jest to bowiem szansa na lepsze i szybsze leczenie.

Czym się kierować wybierając ubezpieczenia zdrowotne?

Nie jest dziś już problemem wykupienie pakietu ubezpieczeń w towarzystw ubezpieczeniowych, ale przede wszystkim są one oferowane przez prywatne kliniki medyczne. Kwestia wyboru odpowiedniego do naszych potrzeb pakietu nie jest prosta. Pakiety różnią się nie tylko cenami, ale też zakresem ochrony i sumy odszkodowań. Stąd też koniecznie trzeba poświęcić nieco czasu na zgłębienie poszczególnych ofert.

Jak działa prywatne ubezpieczenie zdrowotne?

Ubezpieczenia zdrowotne funkcjonują na zbliżonej zasadzie do abonamentów TV i telefonii komórkowej. Zatem wskazujemy usługi, z jakich będziemy korzystać i opłacamy miesięczną składkę. Tym samym przez cały okres opłacania składki abonamentowej mamy pełen dostęp do wykupionej oferty. Obejmuje ona możliwość uzyskania informacji medycznej, opiekę ambulatoryjną, lekarzy specjalistów i tym podobne. Warto dodać, że z tego rozwiązania można korzystać, jednocześnie korzystając z usług NFZ. Tutaj jednak nie musimy dysponować skierowaniem do specjalisty, a jedynie trzeba umówić się na wizytę.

Mając zamiar skorzystać z takiego rozwiązania, warto sprawdzić dokładnie, gdzie można skorzystać z opieki lekarskiej. Jest to ważne, bo nie wszystkie miasta są nią objęte. Szczególnie problematyczne to może w mniejszych ośrodkach, gdzie nie ma tak rozbudowanej sieć placówek medycznych. Jednak zmienia się to bardzo szybko i placówki te odpisują coraz chętniej umowy z ubezpieczycielami.